Najava crno-bijele sedmice: Da li će Partizan pobjeći od Budućnosti i Cedevite

13/02/2017

3

Nakon trijumfa u vječitom derbiju i velike pobjede u meču sa PAOK-om, košarkaši Partizana su se sinoć susreli sa Cedevitom u zagrebačkom Domu sportova gdje su izgubili rezultatom 79:67. Do kraja prve četvrtine, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a crno-bijeli su na isteku prve četvrtine imali dva poena prednosti.  Zatim je domaća ekipa preuzela vođstvo koje je držala do kraja, te tako završila meč u svoju korist. Četiri kola prije kraja regularnog toka ABA lige, Cedevita, Budućnost i Partizan NIS imaju skor od 16 pobjeda i 6 poraza, te se tako nalaze na drugoj, trećoj i četvrtoj poziciji.

Sljedeća lokacija na kojoj će crno-bijeli zaigrati je niška dvorana „Čair“, gdje se održava završni turnir Kupa Radivoja Kraća. Na teren izlaze u petak, 17.02. od 19:30, a protivnik će im u četvrtfinalu biti KK Dunav iz Starih Banovaca.

tmt_FKP-URAL_-2-11-2017_01_48711

Fudbaleri Partizana nastavljaju epizodu dobrih mečeva. U subotu su savladali ruskog premijerligaša Ural sa 2:0, u generalnoj probi pred nastavak sezone u Superligi Srbije. Ekipa se juče vratila u Beograd i nastavlja završne pripreme za prvi meč protiv Rada, koji je na programu u nedjelju 19. februara od 14:00h.

Rukometašima Partizana ovaj vikend nije bio u znaku pobjede, savladao ih je Dinamo sa 28:29. Mladi tim iz Humske imao je prednost 50 minuta, ali je na kraju pobjeda ipak otišla protivničkom timu. U sljedećem kolu rukometaše očekuje vječiti derbi u Šumicama.