NAJAVA CRNO-BIJELE SEDMICE: UZBUDLJIVI DANI ZA PARTIZAN

13/03/2017

7

Proteklog vikenda, ljubitelji dobre košarke, u Laktašima su uživali u utakmici između Partizana i Igokee. Bio je to okršaj u poslednjem kolu ligaškog dijela regionalnog šampionata u kojem su crno-bijeli poraženi sa rezultatom 70:64.

U prvih nekoliko minuta, timovi su se smjenjivali u vođstvu, ali je Igokea potom stekla osjetnu prednost koja je na kraju prve dionice iznosila 11 poena. U drugoj četvrtini, Partizan je u nekoliko navrata smanjivao prednost domaćina, ali je na poluvremenu zaostatak i dalje bio dvocifren.

U trečoj četvrtini, Partizan je uspio da sustigne prednost rivala i poenima Ratkovice na minut prije kraja ovog perioda stigne do 50:50. Ipak, uslijedio je novi odgovor domaćina koji je i u poslednjoj četvrtini uspio da odgovori na sve pokušaje crno-bijelih da dođu do preokreta.

Za sada nema najavljenih utakmica, ali je poznato da će Partizan u prvom meču polufinala plej ofa ABA j.t.d. lige igrati na gostujućem terenu, dok će revanš meč igrati pred svojim navijačima. U eventualnoj trećoj utakmici, Partizan NIS će ponovo igrati u gostima.

9cQktkqTURBXy9jYmQ2NWE4NTBkYTJjZGQyYjFiZTQxYzE2ZGIzYWZlZi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Sa druge strane, Partizan je na travnatom terenu savladao Mladost iz Lučana i tako upisao nova tri poena u utakmici 26. kola Super lige Srbije. Strijelci golova u 42. i 75 minutu bili su Leonardo de Souza i Uroš Đurđević, a sljedeći meč se zakazuje  18. marta od 17 časova.

Ovog vikenda, KK Partizan BN je ugostio poznatu i veoma uspješnu košarkašicu reprezentacije Srbije, Milicu Dabović. Osim svoje zapažene karijere, ona je poznata i kao promoterka sporta, te neko koga mladi mnogo vole i u kome vide uzor. Milica je to druženje iskoristila da sa mladim Partizanovcima podijeli svoja iskustva te ih savjetuje u vezi sa budućim baljenjem košarkom i sportom uopšte.