PARTIZAN OBJAVLJUJE I NAJAVLJUJE: Slavilo na tri terena

27/03/2017

17505403_10155524331026686_1291582901986118681_o

Partizan NIS savladao je Cedevitu sa 74:73 (20:13, 19:21, 17:17, 18:22) u drugoj utakmici polufinala plej-ofa ABA j.t.d. lige i tako vratio seriju u Zagreb.

Partizan je vodio tokom većeg dela susreta pred 7.500 svojih navijača u dvorani “Aleksandar Nikolić”. U poslednjih 80 sekundi, crno-bijeli su ušli sa +5, ali je Cedevita prije svega zahvaljujući trojkama Boutrajta stigla do preokreta i prednosti 72:73 na 7,2 sekunde do kraja. Trener Džikić je zatražio tajm aut, a odgovornost preuzeo Vilijam Hečer i pogodio za konačnih 74:73 i izjednačenje u polufinalnoj seriji na 74:73.

Odlučujući duel između Cedevite i Partizana NIS, pomjeren je za 2. april. Na zahtjev Arene Sport, tv kuće koja je nosilac prava za prenos u Srbiji i u Hrvatskoj, treći meč polufinalne serije ABA j.t.d. lige trebalo bi da bude odigran dan kasnije nego što je planirano.

Tako će košarkaši Partizana izaći na parket zagrebačkog Doma sportova u nedelju, 2. aprila od 19 časova.

149061090958d8eadd18289

Nedjeljni duel pionira Partizana NIS i Crvene zvezde MTS odigran je pred punim tribinama balona “Corn Produkt” u Šumicama. Do drugog ovosezonskog trijumfa protiv Crvene zvezde MTS, crno-bijeli mladići nisu stigli lako jer prva dionica i nije bila baš sjajna, što je dovelo do prednosti gostiju od 14 poena.

Od druge četvrtine, igrači Partizana preuzimaju kontrolu nad igrom a do potpunog preokreta stižu u trećoj dionici. U poslednjih 10 minuta, crno-bijeli su nastavili sa čvrstom igrom u odbrani koja je ispraćena dobrim rješenjima u napadu, što je na kraju dovelo do ubjedljivog trijumfa.

tmt_-FKP-RADNIK-BJELJINA_3-25-2017_NASLOVNA50133-1024x449

U subotu se slavilo i u Humskoj jer su fudbaleri Partizana savladali radnik iz Bijeljine rezultatom 2:0. Partizanu su pobedu protiv kluba na čijem je čelu nekadašnji štoper i sportski direktor crno-bijelih, Mladen Krstajić, donijeli Leonardo da Silva i Leandro Tavamba. Napadač iz Kameruna je vođstvo donio u 34. minutu, a Brazilac pobjedu ovjerio pola sata pre kraja.

Sljedeći susret crno-bijeli zakazuju u subotu, 01. aprila kad će bez šale krenuti  po novu pobjedu i to u 28. kolu Super lige Srbije.