Partizan ubjedljiv na svim terenima

29/05/2017

partizan

Košarkaši Partizana pobijedili su kao gosti Borac sa 76:73 u 12. kolu Košarkaške lige Srbije. Izabranici Aleksandra Džikića ispustili su dvocifrenu prednost u posljednjih deset minuta igre, što je Borac iskoristio da utakmicu uvede u uzbudljivu završnicu.

Iskusni Marinović imao je priliku da trojkom donese produžetak Čačanima, međutim nije pogodio pa je na kraju ostalo 76:73.

Partizan je ovako ostvario 11. trijumf u sezoni KLS, dok je Borac doživeo deveti poraz.

Crno-bijeli već u srijedu gostuju u Železniku protiv FMP-a.

Vječiti rivali, 18. maja, odmjerili su snage pod obručem, a košem Novice Veličkovića u posljednjoj sekundi utakmice IX kola Mozzart Superlige Srbije, Partizan NIS je savladao Crvenu zvezdu MTS sa 78:77 (16:21, 22:20, 18:21, 22:15).

tmt_DERBI-152_9-17-2016_0141775

Fudbaleri Partizana savladali su “vječitog” rivala Crvenu zvezdu u finalu Kupa Srbije rezultatom 1:0, čime su tituli šampiona pridodali i trofej u najmasovnijem klupskom takmičenju.

Crno-bijeli su došli do trijumfa u 42. minutu kada je štoper Nikola Milenković odlično ispratio centaršut iz kornera Jankovića i glavom savladao nemoćnog Damira Kahrimana.

Tim Marka Nikolića je prošle nedjelje osvojio titulu šampiona Srbije, pa je uspjehom u Kupu došao do “duple” krune.

partizan-vaterpolo-foto-vaterpolo-savez-srbije-1495483812-1191357

Vaterpolisti Partizana su tačku na sezonu stavili ubjedljivom pobjedom nad Valjevom u 10. kolu Superlige – 23:4 (6:1, 7:1, 6:1, 4:1).

Crno-bijeli su novu, 28. titulu nacionalnog šampiona obezbijedili još u subotu, pobjedom nad Šapcem, pa je ovaj meč protekao u slavljeničkoj atmosferi.