Prvi takmičarski vikend u 2016. donio dvije pobjede

01/02/2016

image-ed35349fbef29e422429ae1009cedf0ee2f17e906d78230975c76dab99b28f5e-V

Prvi takmičarski vikend u 2016. godini donio je nastavak uspješnog niza rezultata u kadetskoj kategoriji, ali i novu pobjedu pionirske selekcije.

Trijumf su najprije zabilježili kadeti. Oni su u subotu, 30. januara, u Osnovnoj školi „Borisav Stanković“ savladali KK Bulldogs rezultatom 79:46. Utakmica je bila neizvjesna samo u prvoj četvrtini, nakon koje „crno-bijeli“ dječaci ostavljaju protivnike na samo pet poena u narednoj dionici igre, a u sličnom ritmu je proteklo i drugo poluvrijeme.

Posebno raduje činjenica da je kadetska selekcija ovu pobjedu ostvarila bez pomoći jednog od najboljih igrača, Dalibora Ilića, što dokazuje „dubinu“ ekipe i činjenicu da se radi o generaciji sa mnogo talenata. Tako su Partizan TS ovaj put do pobjede nosili Cvetić i Ninković, strijelci po 19 poena, dok su im važnu pomoć pružili Popržen sa 12 i Sekulić sa 10 poena.

Dan kasnije su na istom mjestu zaigrali i juniori, ali sa nešto manje uspjeha. Oni su sa 62:66 poraženi od vršnjaka iz Basketa 2000. Prvu četvrtinu su dobili sa 20:15, ali su sljedeću izgubili sa osam poena razlike, što će se pokazati kao konačna prevaga. U nastavku su se igrači Partizana TS srčano borili i pokušavali da povrate prednost, ali se Basket 2000 uspješno odbranio u neizvjesnoj završnici.

Košgeterskim učinkom se ponovo istakao Aljoša Janković, koji je postigao 17 poena, dok su Bojović, Damjanović i Kovačević dodali po 12.

U neizvjesnoj završnici su se bolje snašli pioniri. Najmlađi „partizanovci“ su nakon prve dionice zaostajali dva poena, ali su suparnike iz KK Radivoj Korać u narednom dijelu igre ograničili na samo pet. Do kraja su gosti uspjeli da se približe, ali je tim Partizana TS sačuvao razliku i trijumfovao sa 46:43.

Pobjednika su odlučila dvojica igrača koji su nosili igru ekipe tokom cijelog meča, a to su bili Karalić, strijelac 15, te Topić, strijelac 12 poena.