Kadeti opet najuspješniji, juniori ponovo nastupaju večeras

29/12/2015

image-64ab3f4853be748ae2d50f70768213fd168ac31ca1d374ecfbd38b80c39f2189-V

Sve starosne selekcije Partizana TS odigrale su utakmice protiv Basketa 2000, a najuspješniji su bili kadeti, koji su pobijedili i kao gosti.

Oni su i prvi odigrali meč protiv ovog rivala, u subotu, 26. decembra. Susret u dvorani „Obilićevo“ je bio neizvjestan, a do prednosti koja će se na kraju pokazati ključnom, kadeti Partizana TS su došli u drugoj četvrtini. Oni su tu dionicu dobili sa 8:16, a upravo osam poena je i iznosila konačna razlika, jer je utakmica završena rezultatom 56:64.

Košgeterski učinak u pobjedničkom sastavu su ravnomjerno rasporedila trojica igrača koji su bili dvocifreni. Tako je Ilić zabilježio 19, Ninković 16, a Cvetić 13 poena u ovom odličnom timskom izdanju.

Dan kasnije igrali su pioniri, ali oni nisu uspjeli da pobijede svoje vršnjake iz Basketa 2000. U prvom poluvremenu su najmlađi „crno-bijeli“ pružili dobru partiju i na odmor otišli sa samo osam poena zaostatka, ali je u drugom dijelu meča koncentracija popustila, pa su domaći sa završnih 76:33 zasluženo upisali dva boda.

Bolji od ostalih u pravom omladinskom susretu sa mnogo neiskorištenih zicera i otvorenih šuteva bili su Sergej Mirković i Marko Vrtunić sa devet, odnosno osam poena.

Sreće i smirenosti u završnih trenucima nisu imali ni juniori. Oni su u ponedjeljak, 28. decembra, poraženi rezultatom 81:75, iako su sve do posljednje četvrtine bili u vođstvu. U završnu dionicu su ušli sa pet poena viška, ali su domaći uspjeli da iskoriste sitne greške i preokrenu utakmicu u svoju korist.

„Crno-bijele“ mladiće su većim dijelom susreta nosili Ilić (24 poena) i Bojović (22), a važan doprinos u meču u kojem je prikazana dobra košarka dali su i Radan (10), Kovačević (9) te Janković (8).

Priliku za popravni juniori će imati već danas, 29. decembra, jer u se od 21.30 u dvorani „Obilićevo“ sastaju sa ekipom KK Šampion Alf-Om.