Pobjeda juniora kao najbolji novogodišnji poklon

30/12/2015

KK Partizan TS

Juniorima je pripala čast da u ime KK Partizan TS zatvore kalendarsku godinu, a oni su to učinili na najbolji mogući način – pobjedom!

U posljednjem ovogodišnjem susretu, koji je odigran 29. decembra u dvorani „Obilićevo“, poražena je ekipa Šampion Alf-Oma, rezultatom 74:68. Situacija na parketu je bila vrlo izjednačena u prvom poluvremenu, koje su gosti završili sa prednošću od četiri poena, ali su onda „crno-bijeli“ odigrali maestralnu četvrtinu. Uz odličnu igru u odbrani i vrlo efikasan napad, treća dionica susreta je dobijena sa 29:14, pa protivnicima nije pomoglo ni nešto bolje izdanje u posljednjem dijelu meča.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio talentovani Boško Bojović, koji je upisao čak 27 poena. Još 18 dodao je evropski kadetski prvak Aljoša Janković, a Dalibor Ilić je i u ovoj starosnoj kategoriji bio među najboljima, sa 12 poena.

Ovaj trijumf je najavio i takmičarsku pauzu za sve mlade selekcije, koja će trajati do 23. januara 2016. godine.