U drugom kolu, nove dvije pobjede

28/03/2016

KK Partizan TS

U nedjeljnim susretima Razvojne lige, košarkaši Partizana TS su ostvarili dvije uvjerljive pobjede i prikazali sav svoj talenat.

Pobjede su 27. marta ostvarili pioniri i kadeti. Prvi od njih su na gostovanju u Prijedoru rezultatom 63:36 savladali ekipu Huntersa. Razlika u potencijalu je bila vidljiva od starta, jer su „crno-bijeli“ dječaci već u prvoj četvrtini ostvarili prednost od 13 poena, a ona je do kraja utakmice postepeno povećavana.

Slično je viđeno i u sportskoj sali banjalučke Osnovne škole „Borisav Stanković“, gdje su igrale kadetske selekcije Partizana TS i Basketa 2000. Osvajači trećeg mjesta u Republici Srpskoj su prvu četvrtinu dobili rezultatom 23:5, usporili su tek pred sami kraj, pa je susret završen rezultatom 97:49.

U oba meča viđena je odlična, timska igra, kojoj su svi igrači podjednako doprinijeli. Juniorska selekcija je u drugom kolu Razvojne lige bila slobodna.